Vánoční tabuli prostírá Křehký

Servírují se porcelánové lahůdky od českých designérů a lokálních skláren. Štědrovečerní menu se podává na porcelánu zdobeném ilustracemi Michala Bačáka: Chudé sadě inspirované pravěkými kresbami a vykopávkami, a servírovacích talířích Živa s motivem bohyně plodnosti. Víno a voda se podávají v nápojovém skle podle návrhu Vratislava Šotoly. Kvítí zdobí džbány Mama od holandské designérky Ineke Hans či eklektické Vázy váz Maxima Velčovského. 

Nápojový set z lesního skla, design Vratislav Šotola, servírovací talíř Živa: Byzantská edice, talíře a miska Chudá sada archeologická a talíř Urfaun A, design Michal Bačák.

Českou značku Křehký založili v roce 2010 Jana Zielinski a Jiří Macek s cílem navázat na dlouhou tradici české uměleckoprůmyslové výroby a přinést do našich domovů předměty, které dokáží proměnit všední okamžiky v mimořádné. Na kolekci spolupracuje Křehký s předními designéry z celého světa s jediným
zadáním: Vytvořte pro nás předmět, z kterého byste sami měli radost a chtěli jej někomu darovat. Všechny předměty Křehký jsou vyrobeny v tradičních manufakturách v České republice. 

Talíře a miska Chudá sada archeologická, design Michal Bačák, talíř Urfaun A, design Michal Bačák, Rytíř, design Michal Bačák, Džbán Mama – velikost M, design Ineke Hans.

„Když si připomínáme chvíle z našeho života, které nám přinesly radost, tak se většina těchto chvil a zážitků odehrává uprostřed naší rodiny. Prožíváme je obklopeni našimi blízkými, ale také obklopeni předměty. A právě vztah domova, předmětného světa a interakce s lidmi, obyvateli domovů, se stal předmětem našeho zkoumání. Domov, zájem o okolní svět, sny, hledání vnitřní prostoty a především každodenní radosti jsou hodnoty, které se snažíme vtisknout předmětům, které pro Křehký vznikají,” říkají Jana Zielinski & Jiří Macek.

Nápojový set z lesního skla, design Vratislav Šotola.
Talíře, miska a hrnek Chudá sada archeologická, design Michal Bačák, talíř Urfaun A, design Michal Bačák, Džbán Mama – velikost M, design Ineke Hans.
Rytíř, design Michal Bačák, Váza váz – velikost S, design Maxim Velčovský.
Džbán Mama – velikost M, design Ineke Hans.