Bosco Verticale: Městský život s vůní lesa

V milánské čtvrti Porta Nuova poutají pozornost dva zalesněné mrakodrapy, nazývané Bosco Verticale (vertikální les). Na jejich terasách a balkonech roste více než 20 tisíc rostlin a stromů, které by zabraly plochu o výměře dvou hektarů.

Bosco Verticale – dvě věže nabízejí městský luxus s vůní borovic.

“Projekt se zrodil z mé posedlosti stromy a z úvah, jak by se mohly stát podstatnou částí architektury,“ řekl agentuře AFP architekt Stefano Boeri. Podle jeho slov města dnes produkují kolem 75 procent oxidu uhličitého přítomného v atmosféře. „Když městu dodáme více stromů, bojujeme s nepřítelem přímo na místě,“ říká architekt, kterému jeho „zalesněné mrakodrapy“ vynesly řadu ocenění, například v roce 2015 označila chicagská Council on Tall Buildings and Urban Habitat jeho projekt Bosco Verticale za nejkrásnější a nejvíce inovativní stavbu na světě.

Byt v Bosco Verticale lze rezervovat za  200 € za noc.

Pobýt několik dní v tomto unikátním mrakodrapu nemusí být jen snem. Jeden z mnoha zdejších exkluzivních bytů lze rezervovat za  200 € za noc na stránkách Airbnb. To je docela lákavá cena, když hotely v centru Milána v období designového veletrhu stojí cca dvakrát tolik.